Egy diáknak hűségesnek kell lennie a mesteréhez, de ez fordítva is igaz. A mester felelősséggel tartozik a diákjaiért. Jelen helyzetben az egyesület diákjainak krémje, a mesterek, akik több tíz évet áldoztak az életükből, illetve több száz diákot oktatnak, számtalan áldozatot hoztak a Wing Tsunért, ők lettek elárulva azzal, hogy kötelezően kell gyakorolniuk a szablyavívást. Sőt amennyiben nem teszik azt, ki vannak átkozva a Wing Tsun családból is. Több mestert, oktatót elküldtek, mert nem vállalták a szablyavívás gyakorlását, persze más ürüggyel.
Ez a mesterdiákok elárulása.
A mesterek kihullását bekalkulálta a vezetőség, a közeledő instruktorképzőkön vizsgázó oktatókkal akarják pótolni a kieséseket (miközben sok érvényes mestervizsgát és mesterfokozatot igazoló diplomát visszatartanak). Hosszú évek kemény munkáját értékelik le ezzel, s bizonyítja, hogy a Dai Si-Kung Máday Norbert nem becsüli meg kellőképpen oktatóit, sót gyakran kellemetlen, megalázó helyzetbe kényszeríti őket.
Több egyértelmű jel utal tehát arra, hogy Dai Si-Kung Máday Norbert át szeretné erőből alakítani az egyesületet, kung fut és szablyavívást is gyakorló egyesületté. Az oktatók, mesterek már most sem választhatják csak a Wing Tsun gyakorlását.
Ezen okok összessége nagyon nehéz helyzet elé állított minket, a Wing Tsunnal komolyan foglalkozó mestereket. Vagy abbahagyjuk az oktatást és a Wing Tsun gyakorlását, vagy hűek maradunk a Wing Tsunhoz és diákjainkhoz és lehetőséget teremtünk számukra a Wing Tsun normális gyakorlásához.
Így döntöttünk és megalakítottuk az Öt Elem Wing Tsun Kung Fu Egyesületet, melynek célja a magyarországi Leung Ting féle Wing Tsun megmentése és lehetőség teremtése azoknak a diákoknak és mestereknek, akik normális körülmények között szeretnének foglalkozni a Wing Tsun Kung Fu harcművészetével.